• Home
  • Boekrecensies
  • Contact
  • Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer

Leesbeest.nl

Boekrecensies

De Libris Literatuurprijs: gevarieerde longlist

26 februari 2019

De Libris Literatuurprijs heeft een gevarieerde longlist. Welke auteur wint deze prestigeuze prijs dit jaar? Achttien titels strijden dit jaar om de eer.

De prijs is bedoeld voor de beste oorspronkelijk Nederlandstalige roman van het afgelopen jaar. De winnaar ontvangt de lieve som van 50.000 euro.

De toekenning van de Libris Literatuurprijs is altijd spannend omdat de jury niet automatisch kiest voor de bekende, grote schrijvers. Zo ging de prijs vorig jaar naar Wees onzichtbaar van de tot dan relatief onbekende schrijver Murat Isik. Voorzitter van de jury dit jaar is gewezen minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Jet Bussemaker. Zij maakt de winnaar bekend op 6 mei in het Amstel Hotel, live in Nieuwsuur op NPO2.

Voordien wordt eerst nog een shortlist bekendgemaakt. Maar deze boeken staan op de longlist…

WAARDEER JE LEESBEEST? BESTEL JE BOEKEN EN ANDERE SPULLEN VIA DE LINKS EN BANNERS OP DEZE SITE EN HOU LEESBEEST IN DE LUCHT.

Baby deals

Vorige recensie Oud genoeg om dood te gaan
Volgende recensie Bette Dam: verslaggeefster met stalen zenuwen

Primary Sidebar

Bestsellerlijst

Korting op studieboeken

StudentenlevenStudentenleven

Footer

Contactgegevens:

Wil je reageren....iets anders...

Contact ›

Laatste recensies:

  • Mijn naam is Emilia del Valle van Isabel Allende
  • De Loods van Mathijs Deen
  • Tyler Green komt nooit meer vrij

Volg ons:

  • Facebook
  • Twitter

© 2025 LeesBeest · Een website van Webdesign Groningen