Monster van Nele Neuhaus is eindelijk weer een (zelfstandig te lezen) aflevering uit de serie over Pia Sander en Olivier von Bodenstein.
Nele Neuhaus is een held. Met haar eerste thriller, Tussen de haaien, kreeg de Duitse schrijfster halverwege de jaren ’90 geen poot aan de grond. Dus besloot ze haar boek in eigen beheer uit te geven. Haar toenmalige echtgenoot had een transportbedrijf, dus in de distributie was voorzien.
Haar tweede boek: zelfde verhaal. Ze schreef stug door en bouwde op eigen kracht een lezerspubliek op. Tegen de tijd dat haar derde thriller zou verschijnen, was een uitgever zo verstandig haar uit te geven. De rest is geschiedenis: met haar spannende thrillers rond de vrouwelijke politie-agente Pia Kirchhof veroverde ze aanvankelijk Duitsland en inmiddels zijn haar boeken over de hele wereld te lezen. In Duitsland liggen de romans zelfs aan de basis van een Krimi-serie.
Sneeuwwitje moet sterven was de eerste in de succesreeks, Wie wind zaait, Boze wolf en Eeuwige vriendschap volgden. Stuk voor stuk bloedspannende thrillers, sfeervol ook. In de loop van deze reeks bouwt ze de karakters heel goed op, zodat het net is, als je weer een nieuwe Neuhaus ter hand neemt, of je oude bekenden tegenkomt.
Dat is met Monster van Nele Neuhaus niet anders. Neuhaus laat vaker de actualiteit in haar romans doorklinken en dat doet ze ook om Monster.
Haar romans spelen allemaal in het Taunusgebergte. Hier wordt in een veld het lichaam van een zestienjarig meisje gevonden; ze lijkt te zijn gewurgd. Pia Sander en Oliver von Bodenstein worden op de zaak gezet en komen al snel op het spoor van een afgewezen asielzoeker die een eerder geweldsdelict op zijn naam heeft staan, maar er zit veel meer achter de zaak dan ze kunnen vermoeden.
Een paar dagen later komt in hetzelfde gebied een man om het leven door een aanrijding; de dader is doorgereden. Opmerkelijk is dat de man geen schoenen draagt en onder de bijtwonden zit. Bovendien blijkt hij een crimineel verleden te hebben en net te zijn vrijgelaten uit de gevangenis.
Terwijl Pia en Bodenstein uitzoeken of de twee zaken iets met elkaar te maken hebben, stuiten ze op steeds meer mysterieuze sterfgevallen en vermissingen – en stevenen ze zonder het door te hebben af op een ramp…
Net als alle andere thrillers van Nele Neuhaus, durven we deze ook iedereen aan te raden. En lees haar andere thrillers ook, als je haar nog niet kent.